תהליך רישום פטנט ביו הנדסה אפשר לבצע באופן עצמאי או בלווי של משרד רישום פטנטים מקצועי. ההמלצה היא על ליווי של התהליך כולו מתחילתו ועד סופו במשרד פטנטים עם ניסיון ספציפי בביו הנדסה. בין אם אתם מתכננים לצלוח את התהליך בעצמכם ללא ליווי ובין אם אתם מתכננים לשכור את משרד הפטנטים הטוב ביותר – כדאי שתכירו את הליך הרישום ותדעו מה צפוי לכם. חשוב להדגיש שהליך רישום פטנט ביו הנדסה או כל פטנט אחר דורש מספר שנים. זהו הליך מורכב שדורש לא מעט סבלנות, מסמכים והבנה.

רישום פטנט ביו הנדסה

חיפוש אחר פטנטים דומים

חשיפה מוקדמת של הרעיון עלולה לייצור מצב בו אדם אחר רושם את הפטנט שלכם תחת שמו. עליכם להימנע מפרסום של הפטנט טרם קבלת אישור לרישום. אחת הדרישות לאישור פטנטים היא שיהיה חדש. לכן, אם תפרסמו את הפטנט הוא לא יהיה חדשני ולא ניתן יהיה לקבל אישור עבורו הגנה פטנטית. יש לצמצם כל פרסום של ההמצאה בפומבי בארץ או בעולם. כדאי להתייעץ עם עורך פטנטים שיש לו ניסיון ספציפי ברישום פטנט ביו הנדסה לגבי מידע שאפשר ואי אפשר לפרסם אודות הפטנט.
כל תהליך רישום של פטנט מתחיל בחיפוש יסודי כלל עולמי אחר פרסומים זהים או דומים לאלה שבהמצאה שלכם. החיפוש הכרחי למניעת מצב בו תעמלו במשך תקופה ארוכה לחינם. אם קיים כבר פרסום קודם זהה או אף פטנט שבבעלות אדם אחר או שנמצא בתהליך של רישום – יהיה עליכם לבחון האם להתקדם עם ההמצאה המוצעת.

הגשת טופס הבקשה

רק לאחר השלמת כל הבדיקות נמליץ להתקדם אל השלב הבא ולהתחיל בכתיבת בקשת רישום פטנט ביו הנדסה. את הבקשה יש להגיש במדינות שבהם אתם מעוניינים לפעול מסחרית. הזכויות על פטנטים הן טריטוריאליות כך שבמדינה בה לא בצעתם רישום על פטנט לא יהיו לכם זכויות עליו. עורך הפטנטים יסביר לכם מה בדיוק צריך לעשות בשביל לשמור על זכויות הקניין שלכם במדינות נוספות מבלי להגיש בקשה פרטנית בכל מדינה.

טפסי רישום פטנט ביו הנדסה בישראל מוגשים אל רשות הפטנטים. הבקשה נבחנת על ידי בוחן מקצועי מרשות הפטנטים שבודק האם הפטנט אכן עומד בדרישות חוק הפטנטים וכשיר להירשם כפטנט. הבוחן מנתח את הבקשה ומשיב בהתאם עם בקשות לבצע שינויים והתאמות. בתוך 3 חודשים מיום פרסום קבלת הבקשה המתחרים רשאים להגיש בקשת התנגדות בכדי לנסות לבטל או לצמצם את הפטנט

איך מקבלים אישור?

אם הפטנט שלכם עבר בהצלחה את שלב הבחינה, אין השגות ולא הוגשה בקשת התנגדות – תקבלו אישור למתן פטנט ותעברו אל השלב הבא. קבלתם את האישור המיוחל והפטנט נרשם כעת תחת שמכם בפנקס הפטנטים. כבעלי פטנט מאושר תקבלו תעודה בה מפורט התוקף של הפטנט. נדגיש שהרישום מותנה בתשלום של אגרות חידושים. מזל טוב, אתם בעלי פטנט רשום בישראל! אין ספק שההליך כולו יעיל, מהיר ופשוט יותר כאשר יש לצדכם משרד פטנטים מקצועי ומנוסה.

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם