אם יש לכם רעיון או סטארטאפ שמתגבש – אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לעשות זה לגבש אסטרטגיה להגנה על ההמצאות שלכם מפני המתחרים. הליך רישום פטנט לחברת הייטק חיוני לגיוס משקיעים והגנה על הזכויות שלכם. הקפידו להתחיל בתהליך הרישום מוקדם ככל האפשר בליווי של משרד פטנטים מקצועי עם ניסיון ספציפי ברישום פטנטים לחברות הייטק. הפטנט שלכם הוא נכס אסטרטגי לכל דבר.

רישום פטנט לחברות הייטק

בשביל מה צריך רישום פטנט לחברות הייטק?

הליך הרישום דורש התמודדות עם בירוקרטיה ודרישה להגשת מסמכים. זמן פנוי כמעט ואין לכם כך שאתם דוחים שוב ושוב למחר את הגשת רישום הפטנט. חשוב להבהיר שבכול יום בו אינכם מקדמים את רישום הפטנט ייתכן ואחד המתחרים מגיש בקשה לרישום פטנט זהה תחת שמו. לאחר רישום פטנט לחברות הייטק יהיה לכם קל יותר לגייס משקיעים, השווי של החברה יהיה גבוה יותר בסבבי גיוס ותצליחו לשמור על בלעדיות ולהגן על הטכנולוגיה שלכם. בשנים האחרונות רישום פטנט לחברות הייטק הפך לדבר שבשגרה. הרישום הכרחי למניעת העתקות של תוכנות ואפליקציות. לאחר השלמת הרישום, חברת ההייטק רשאית לתבוע כל אדם שעושה שימוש בפטנט ללא קבלת היתר מפורש. חברת הייטק שמחזיקה בפטנטים רשומים על שמה רשאית למכור אותם. מכירת פטנטים בתחום ההייטק כרוכה פעמים רבות בסכומי עתק. רישום של ההמצאה כפטנט הוא הצעד הראשון לקראת אקזיט.

מה עושה עורך פטנטים ומתי הוא נדרש?

רישום פטנט לחברות הייטק או בכל תחום אחר אינו מחייב בפנייה אל עורך פטנטים, אך רוב בעלי הפטנטים לא ממהרים לוותר על ליווי מקצועי. הפטנטים הטכנולוגיים הם למעשה הנכס היקר ביותר של חברות ההייטק. על כן, חשוב לספק להם הגנה מקסימלית. תפקידו של עורך הפטנטים הוא בסיוע לחברות הייטק בשמירה על הפטנטים שלהם והשלמה מהירה של הליך הרישום. אם אינכם בטוחים האם ההמצאה שלכם ברת רישום כפטנט – עורך הפטנטים יבצע בעבורכם את הבדיקות הדרושות.

איך מקבלים אישור?

אם הפטנט שלכם עבר בהצלחה את שלב הבחינה, אין השגות ולא הוגשה בקשת התנגדות – תקבלו אישור למתן פטנט ותעברו אל השלב הבא. קבלתם את האישור המיוחל והפטנט נרשם כעת תחת שמכם בפנקס הפטנטים. כבעלי פטנט מאושר תקבלו תעודה בה מפורט התוקף של הפטנט. נדגיש שהרישום מותנה בתשלום של אגרות חידושים. מזל טוב, אתם בעלי פטנט רשום בישראל! אין ספק שההליך כולו יעיל, מהיר ופשוט יותר כאשר יש לצדכם משרד פטנטים מקצועי ומנוסה.

איך רושמים פטנט על אפליקציה?

החל משנת 2016 ניתן לרשום בישראל פטנטים על אפליקציה. כל עוד מדובר באפליקציה שמהווה חידוש טכנולוגי ניתן יהיה לרשום אותה כפטנט. קיימת אפשרות לרשום פטנט על שיפור של מוצר קיים בתנאי שמדובר בשיפור משמעותי מבחינה טכנולוגית.

רישום פטנט לחברות הייטק על תוכנות

על מנת לרשום תוכנה כפטנט עליכם להוכיח מעל לכל ספק שיש להמצאה שלכם אפקט טכנולוגי מוחשי ומדיד. כללי רישום הפטנטים אינם אחידים בכל העולם ויש להתאים את הפטנט ובקשת הרישום לתנאים במדינת היעד. ישנם מקרים בהם עורכי פטנטים ממליצים על רישום פטנט לחברות הייטק ישראליות דווקא באירופה או בארצות הברית.

איך מתחילים?

הליך הרישום ידוע כמורכב וממושך. הגשת הבקשה בליווי של עורך פטנטים שמבצע תחילה בדיקה אסטרטגית חוסכת זמן וכסף. ההליך כולו הופך הרבה יותר פשוט עם איש מקצוע מנוסה לצדכם.

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם