איך רושמים פטנט וכמה זה עולה

איך רושמים פטנטאיך רושמים פטנט וכמה זה עולה – נדמה לכם כי הצלחתם לעלות על משהו שעדיין לא היה בעולם עד כה? גיליתם מוצר שלא היה כמותו והוא עומד להציל את העולם או להועיל לו בצורה כזו שלא היה לכך פתרון עד עכשיו? ייתכן ואכן זה מה שהמצאתם, אך ייתכן מאוד גם שלא מדובר בהמצאת המילניום. יכול להיות שרק לאחר שתתחילו לבדוק את הנושא, תגלו כי כבר קיים דבר כזה והפטנט הוא בכלל לא משהו חדש או בלעדי.

אז כאשר אתם עומדים בצומת הזו, אתם צריכים בראש ובראשונה לבדוק האם אכן המצאתם משהו שעדיין לא היה והוא אכן מהווה פטנט.

אז איך רושמים פטנט וכמה זה עולה?

רישום פטנט אינו סיפור פשוט והוא לגמרי לא זול. הוא דורש משאבים רבים הן של זמן והן של כסף עד שהממציא זוכה כי פטנט אכן יהיה רשום על שמו.

איך רושמים פטנט, זוהי שאלה שנוכל לענות לכם עליה בצורה די מדויקת (ראו פוסטים קודמים לגבי חלקי הבקשה: background, detailed descriptionclaims). אולם מבחינת המחיר, זה כבר נתון שלא ממש קל לקבל עליו מידע מלא ומדויק. היות ומדובר בעלויות המשתנות ממדינה למדינה וגם מבחינת אורך הזמן של ההגנה על הפטנט.

אך בהערכה גסה נוכל לומר לכם כי בכל שנה אמורה לעלות לכם ההגנה על הפטנט, סכום של כאלף דולרים. על פי רוב יהיה זה למשך תקופה של עשרים שנה. אז אם החלטתם כי הפטנט שלכם אמור להיות רשום בעשר מדינות שונות וזאת למשך תקופה מקסימלית של עשרים שנה, העלות בחשבון הסופי תעמוד על סכום שנע סביב מאתיים אלף דולר. זהו סכום כסף שהוא לכל הדעות משמעותי ואי אפשר להוציא אותו בלי לוודא כי אכן מדובר בהוצאה שווה ומצדיקה את עצמה.

איך רושמים את הפטנט וכמה זה יעלה בכל שלב?

השלב הראשון דורש מהממציא, להכין את כל הידע המוקדם שיש לו על הפטנט. אין להקל ראש בדבר כי על בסיס המסמך ניתן לוודא כי אכן מדובר ברעיון ייחודי אשר עדיין לא פורסם ושאינו קיים בעולם. הכנת המסמך שכולל את הידע הקודם עשוי לכלול גיוס מידע ממקורות שונים אשר כרוכים בתשלום.

עורכים את הבקשה

אחרי שאתם מוכנים עם כל הידע המוקדם, אתם צריכים להיכנס לשלב של עריכת הבקשה. בשלב הזה גם תצטרכו לשלם למשרד עורכי הפטנטים כאשר העלות אינה קבועה והיא משתנה בהתאם להיקף ולסיבוכיות של ההמצאה.

אגרות נוספות

בכל מדינה ישנן האגרות המיוחדות על פי דרישותיה. ישנן אגרות לדוגמא לגבי הגשה של בקשה חדשה, לחידוש של בקשה או פטנט שכבר התקבל, אגרות פרסום (וכדומה) – כאשר בכל מדינה ישנם הכללים המיוחדים שלה אשר אלו קובעים כמה יהיה לשלם עבור התהליך לקבל פטנט.

אז אם אתם מתכוננים לרשום פטנט, הכינו מזומנים וגם הרבה סבלנות…

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו עכשיו 052-5017356
כלל הפרויקטים | משרד איתן יפה לרישום פטנט

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם