עלויות בקשה בינלאומית לפטנט – PCT

עלויות בקשה בינלאומית לפטנטה-PCT הוא גוף אדמיניסטרטיבקשת פטנט בינלאומית (PCT) הינה אופציה מקובלת לניהול בקשה לפטנט.

לרוב מקובל בקשה כזו להגיש לאחר שנה מההגשה הראשונית, כבקשת המשך אשר "קונה" למגיש שנה וחצי נוספות עד אשר יש להחליט לגבי המדינות שבהם הבקשה בסופו של דבר תוגש בשלב הלאומי.בי אשר מושבו בג'נבה. גוף זה לא מעסיק בוחני פטנטים, ולכן עם הגשת בקשת PCT יש לבחור את רשות בחינה אשר תבצע את הבחינה המהותית לגבי כשירות ההמצאה שבבקשה לפטנט.

יש מספר משרדי פטנטים לאומיים אשר הוכשרו להציע שירותי בחינה לבקשות PCT, לדוגמא: רשות הפטנטים הישראלית, משרד הפטנטים האמריקאי, משרד הפטנטים האירופי (ועוד).

הבחירה איזה משרד פטנטים יבחן את בקשת ה-PCT משפיע על עלויות ההגשה של ה-PCT.

משרד הפטנטים האירופי לדוגמא נחשב יחסית יקר, ועלות הבחינה שלו יכולה להגיע לכ-1800 יורו. לכן, העלות ההגשה הכוללת של בקשת PCT המייעדת את משרד הפטנטים האירופי כגוף הבוחן  – יכולה להגיע לכ-3500 יורו.

כאשר באים להשתמש במשרד הפטנטים האמריקאי כגוף הבוחן ניתן ליהנות מהנחות אשר יכולות להוזיל את עלות ההגשה.

במשרד הפטנטים האמריקאי יש הנחה ראשונה של small entity עבור גופים או חברות המעסיקים פחות מ-500 עובדים. אם עומדים ברשימת קריטריונים נוספת ניתן אף ליהנות מהנחה נוספת של micro entity אשר מקנה הנחה יותר משמעותית בעלויות.

לדוגמא, עלות הבחינה של בקשת PCT אשר מייעדת את משרד הפטנטים האמריקאי כגוף הבוחן יכולה להגיע לכ-1040 דולר עבור מגיש שהוא small entity וכ-520 דולר עבור מגיש אשר זכאי להנחה של micro entity.

לכן, העלות הכוללת של בקשת PCT המשתמשת במשרד הפטנטים האמריקאי יכולה להגיע לכ-2400 דולר עבור small-entity וכ-1800 דולר עבור micro-entity.

לכן – בשקלול איכות בחינה ועלות – עבור גופים אשר נהנים ממעמד של micro entity מומלץ לבחון להגיש בקשת PCT אשר מייעדת את משרד הפטנטים האמריקאי כגוף הבוחן.

כמובן ישנם שיקולים נוספים שניתן לקחת בחשבון כאשר בוחרים את רשות הבחינה, לדוגמא מהם שווקי היעד של המוצר המוגן בבקשת ה-PCT?

בעוד משרד הפטנטים האמריקאי והאירופי נחשבים כמובילים והמשפיעים ביותר על רשויות פטנטים בעולם, כדאי לקחת בחשבון שמשרד הפטנטים האירופי נחשב כגוף משפיע יותר מהאמריקאי לפחות במספר מדינות.

לדוגמא, רשויות הבחינה בברזיל, סין והודו יתחשבו יותר בתוצאות חיוביות של בחינה ממשרד הפטנטים האירופי בכדי לקבל במדינות אלה פטנט ביתר קלות. לעומת זאת, מקסיקו לדוגמא תתחשב יותר בתוצאות בחינה חיוביים ממשרד הפטנטים האמריקאי כדי לקדם ביתר קלות בקשה לקראת קיבול כפטנט.

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו עכשיו 052-5017356
כלל הפרויקטים | משרד איתן יפה לרישום פטנט

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם