משרד פטנטים ישראלי ומה צריך להיות בו?

משרד פטנטים ישראליעידן היזמות שאנו חיים בו כיום גורם להרבה מחשבות מעמיקות מצד אנשים מבריקים שמחפשים את מה שאף אחד עדיין לא חשב עליו, את הרעיון שיביא איתו תועלת רבה בנושא זה או אחר וכמובן שגם יביא תהילה למי שהגה אותו. הרשויות בישראל, כמו גם במדינות רבות בעולם, מעודדות את תהליכי המחשבה המעמיקים ומסייעות ליזמים רבים להגיע לכדי מימוש של רעיונות טובים באמת שיש בהם פוטנציאל של סיוע לקהילה, לחברה או למדע.

יחד עם זאת, מדובר בעניין משפטי לא פשוט (ואפילו די סבוך), שכן אי אפשר למנוע מצב שבו יותר מאדם אחד חשבו על אותו הרעיון או על רעיונות דומים מדי זה לזה. בדיוק לצורך כך צריך להיות מלווים על ידי משרד פטנטים מקצועי שזה העיסוק שלו.

מה עושים במשרד פטנטים?

כתיבה ופיתוח של פטנטים מעוגנים במדינת ישראל על ידי רשות הפטנטים, שהיא זרוע של משרד המשפטים. הסיבה לכך פשוטה וברורה – כשיש רעיון טוב שמוכר כפטנט – יש חשיבות עצומה לדרך הרישום שלו ולמי שהגה אותו, כלשונו, בפעם הראשונה. מכאן שהנושא כולו חייב להיות מסודר ומעוגן בליווי של עורכי דין שזה תחום העיסוק שלהם. יש דקויות שחייבים לדעת ויש כללים מפורשים שהתהליך חייב להתפתח על פיהם. משרד פטנטים, אם כך, יהיה רשאי ומוסמך ללוות תהליך של רישום פטנט בישראל על כך המשתמע מכך. התהליך כולל רישום מדויק של הרעיון או המחשבה ו-וידוא עוד יותר מדויק ומעמיק שאכן מדובר במחשבה שעלתה לראשונה ואין מישהו שכבר חשב קודם לכן על רעיון דומה. לא בישראל ולא במדינות אחרות.

העובדים במשרד פטנטים חייבים להיות בעלי ידע והכשרה מעמיקים לא רק בתחום המשפטים אלא עליהם להיות בקיאים גם בנושאים טכנולוגיים שונים ומגוונים. הם צריכים להיות מעודכנים ככל האפשר בנושאים שהתפתחו לאחרונה או כאלה שנוטים להופיע יותר בעולם היזמות, זאת על מנת שיוכלו לסייע ולקבוע האם רעיון או מחשבה הם אכן פוטנציאל להתברר כפטנט או שמא מדובר בנושא שכבר חשבו עליו והומצא על ידי אנשים אחרים בעבר. שירותי המשרד יכסו את התהליך כולו – החל משמיעת הרעיון, דרך תיעוד מדויק שלו לרבות שם ההוגה ומועד ההגעה למשרד, בחינה האם מדובר ברעיון שעולה לראשונה ועד לסיום המוצלח של התהליך ורישום הפטנט ברשות הפטנטים של משרד המשפטים.

מה חשוב לוודא כשניגשים למשרד פטנטים?

מי שחושב שיש לו רעיון חדשני שטרם הומצא עד כה או לא הופיע בשיח הציבורי או המקצועי – צריך לפנות להתייעצות מקצועית במשרד פטנטים. על מנת לבחור את המשרד הנכון והמתאים ביותר חשוב לשים לב שמדובר במשרד שזה תחום העיסוק העיקרי (או הבלעדי) שלו, שאין מדובר בנושא שמטפלים בו במקביל לנושאים אחרים, שמדובר במשרד מומלץ שכבר יש לקוחות שיצאו ממנו לאחר שביצעו תהליך מוצלח של רישום פטנט וכמובן שהעובדים בו מקצועיים ומכירים היטב את התחום הדרוש.

חשוב מאד שכל שיחה או פגישה תהיינה מגובות ומתועדות, שכן בדיוק על ראשוניות הרעיון והמחשבה מבוסס כל נושא היזמות. במשרד שיש בו עובדים מנוסים ומיומנים יידעו בדיוק איך להגן על הפרטים והמידע של הלקוח, איך לוודא שאם אכן מדובר בפטנט שעומד להיות רשום – הלקוח יקבל את הקרדיט והתהילה שמגיעים לו וכמובן יסבירו ללקוח את ההשלכות ואת מה שצפוי לו בהמשך הדרך. כשהלקוח יידע שיש מי שצועד איתו ודואג לו – ללא ספק הדרך תהיה נוחה, קלה ונעימה יותר.

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו עכשיו 052-5017356
כלל הפרויקטים | משרד איתן יפה לרישום פטנט

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם