רישום פטנט בתחום המכשור הרפואי מקנה לכם זכויות על ההמצאה שלכם לפרק זמן מסוים. על פטנטים בתחום המכשור הרפואי להיות בעלי רוח של חדשנות או שדרוג ניכר של מכשור רפואי קיים. אם הפטנט אינו מביא עמו משהו חדשני – הוא לא יאושר כפטנט. ההבדל בין פטנטים בתחום המכשור הרפואי לבין פטנטים בתחומים אחרים הוא מספר הגורמים המעורבים בתהליך הפיתוח. פיתוח המצאות בתחום המכשור הרפואי דורש שיתוף פעולה בין מהנדסים (מכניקה ואלקטרוניקה), אנשי מקצוע מענף התכנות, מדענים, רופאים ועוד. מכשור רפואי דורש הבנה בכמה תחומים ובהתאם דורש מספר אנשי מקצוע.

ישראל כמדינה מובילה בתחום הפטנטים הרפואיים

מדינת ישראל מחזיקה במקום הראשון במספר הפטנטים הרפואיים שרשומים בה פר נפש. מיטב המוחות הישראלים פועלים ללא הרף לחדשנות בתחום הרפואה. פטנטים רבים מוגשים לאישור בכל שבוע ומצטרפים לאלו שנמצאים בשלבי בדיקה ואישור. בזכות הפטנטים הרבים מדינת ישראל מייצאת מכשור חדשני בענף הרפואה.

איך מפתחים פטנטים בתחום המכשור הרפואי?

פיתוח פטנטים בתחום המכשור הרפואי דורש רעיון מבריק, רקע מתאים ותמיכה של ארגון מקצועי ומנוסה בתחום פיתוח מכשור בתחום הרפואי. קיימות חברות התומכות במסחור המצאות של יזמים שהינם רופאים. חברות אלה, כגון מור יישום העובדת עם רופאי קופת חולים כללית, מלווה את התהליך ותומכת בשלבים הראשונים שלתכנון, מחקר, פיתוח, וייצור אבטיפוס, בגיוס משקיעים ובהגשת בקשת רישום הפטנט. כאשר הפיתוח של המכשור הרפואי מובל ע"י אדם שאינו רופא, בד"כ הוא ירכיב בעצמו את הצוות שיתמוך בפיתוח, לדוגמא על ידי פנייה אל עורך פטנטים לליווי של הגשת בקשת רישום הפטנט.

פטנטים בתחום המכשור הרפואי מערבים סכומי כסף גבוהים כך שעליכם לבחון היטב כל מסמך שאתם חותמים עליו, להקפיד על סודיות ולשמור בקנאות על הזכויות שלכם. עריכת פטנטים בכל התחומים עם דגש על מכשור רפואי דורשת היכרות מקצועית עדכנית עם תקנות הפטנטים. רק עורך פטנטים מנוסה יידע להבדיל בין האלמנטים שניתנים להגנה ורישום לבין אלו שלא. רישום פטנטים הכרחי למניעת מצבים של חיקוי, גניבת רעיונות והעתקות.

מה חשוב לדעת לקראת הרישום?

הליך רישום פטנטים בתחום המכשור הרפואי דורש התמודדות עם הליך סבוך וממושך. ישראל היא מדינה בה פטנטים רבים מתפתחים ובהמשך גם נרשמים ומופצים בעולם. אם יש לכם רעיון לפטנט בתחום המכשור הרפואי עליכם לפעול במהרה לקראת רישום חוקי. ניסיונות העתקה של פטנטים נפוצים מאוד ואתם נדרשים לפעול מיד להגנה על הנכס שלכם.

אם אתם משתמשים במכשור רפואי שפיתחם אך לא רשמתם כפטנט ייתכן מצב בו גורם אחר יעתיק את הרעיון ואף יפעל לרישום של פטנט שלו עצמו על שיפורים של המוצר המועתק. רישום הפטנט תחת שמכם מונע העתקות לא חוקיות. רק אתם תוכלו להחליט מתי ובאלו תנאים לאפשר לגורמים אחרים לעשות שימוש בהמצאה שלכם. חשוב להדגיש שרישום הפטנט תקף לתקופה של 20 ובמקרים מסוימים אף 25 שנה. על ההמצאה להיות ברת מימוש, בעלת תועלת וחדשנית. התהליך ממושך וכדאי להתחיל אותו מוקדם ככל האפשר.

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם