פטנטים חדשים נרשמים בכל יום בכל רחבי העולם. אותם אנשים שאחראים להמצאות שהופכות את חיינו לקלים יותר ומקדמים את הטכנולוגיה רשאים לקבל תמורה בעד עבודתם ותרומתם לקידום הידע בתחומם. רישום פטנטים מבטיח שאיש לא יוכל להשתמש בפטנט שלכם ללא הסכמתכם. רישום פטנט על הדמיות רפואיות הוא הליך מורכב שכולל הרבה אופציות. תהליך הרישום כולל את השלבים הבאים:
1. חיפוש פטנטים דומים
2. עריכת בקשת רישום הפטנט
3. הגשת הבקשה כולל תשלום אגרה
4. בחינת הבקשה
5. קבלת תשובה

מדוע חשוב להתחיל את התהליך בחיפוש אחר פטנטים דומים?

רישום פטנט על הדמיות רפואיות או כל פטנט אחר נתחיל בביצוע חיפוש יסודי אחר פטנטים זהים או דומים. רישום פטנט אפשרי רק כאשר מדובר בחידוש. אם הפטנט שלכם לא כולל בשורה של חדשנות – לא ניתן יהיה לקבל בעלות עליו. את החיפוש אחר פטנטים קיימים או כאלו שנמצאים בתהליך רישום מבצע בעבורכם עורך פטנטים. החיפוש הוא שלב הכרחי למניעת בזבוז של זמן.

עריכת בקשת רישום הפטנט

כל בקשת רישום פטנט על הדמיות רפואיות יש להגיש על פי הנהלים. חשוב להקפיד על מבנה אחיד, הדגשת תחום ההמצאה, הרקע, תיאור מפורט כולל כמה ווריאציות ביצוע, שרטוטים ותביעות. על המסמכים להדגיש את החדשנות שבהמצאה בצורה ברורה. עריכת בקשת רישום הפטנט מתבצעת גם כן על ידי עורך פטנטים.
כעת כאשר כל המסמכים מוכנים ניתן להגיש אותם לאחר תשלום של האגרה. חשוב לציין שהתקנות והתשלומים הנלווים אינם אחידים בכל המדינות. לכל מדינה יש תקנות משלה לרישום פטנטים ודרישות תשלום אחרות.

מי בוחן את הבקשות?

אישור רישום פטנט על הדמיות רפואיות מתאפשר לאחר בדיקה קפדנית של רשות הפטנטים. בוחן פטנטים מטעם המדינה בה הוגשה הבקשה בוחן היטב את כל הפרטים ומחליט בהתאם האם לאשר את הבקשה או לדחות אותה. לרוב, הבוחן מעביר מספר פעמים השגות ושאלות אל מגיש הבקשה.

מתי מקבלים תשובה?

על מנת לבצע את כל הבדיקות הדרושות לאישור רישום פטנט על הדמיות רפואיות נדרש זמן. הליך רישום של פטנט נמשך לעתים מספר שנים. ליווי מקצועי של עורך פטנטים והגשה מוקדמת של הבקשה יחסכו לכם זמן ויזרזו את קבלת התשובה.

כמה עולה לרשום פטנט?

על מנת לרשום תוכנה כפטנט עליכם להוכיח מעל לכל ספק שיש להמצאה שלכם אפקט טכנולוגי מוחשי ומדיד. כללי רישום הפטנטים אינם אחידים בכל העולם ויש להתאים את הפטנט ובקשת הרישום לתנאים במדינת היעד. ישנם מקרים בהם עורכי פטנטים ממליצים על רישום פטנט לחברות הייטק ישראליות דווקא באירופה או בארצות הברית.

איך מתחילים?

הגשת בקשה לרישום פטנט כרוכה בהוצאה כספית משמעותית. לא ניתן לקבוע מראש את המחיר היות וכל מקרה נבחן לגופו. אגרת הגשת בקשת הרישום אמנם זהה בין כל הבקשות שמוגשות באותה המדינה אך יש עלויות נלוות משתנות של פנייה אל עורך פטנטים, אגרת בחינה ואגרות נוספות. החיפוש שמתבצע בתחילת הדרך לאיתור פטנטים זהים כרוך גם כן בתשלום. ברוב המקרים הסכום שנדרש בשנה הראשונה הוא 10,000 עד 25,000 שקלים. ככל שההמצאה יותר מורכבת כך העלויות צפויות להיות גבוהות יותר. לקבלת הערכת מחיר מדויקת יותר פנו אל משרד עריכת פטנטים.

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם