שירותי המשרד על הכוס קפה

Male and female business people working on tablet in office

שיחות רבות עם לקוחות חדשים הפונים למשרד מתחילות עם משל כלשהוא שדרכו אני מנסה להמחיש את השיקולים שיש לקחת בחשבון בעת רישום פטנט על המצאה.

אחד המשלים הוא לגבי הכוס והידית.  משל זה להבנתי ממחיש באופן מוצלח מה זו המצאה כשירת פטנט בעזרת השירותים השונים המוצעים ע"י המשרד.

דוגמא נוספת שבה לעיתים אני משתמש היא זו של העיפרון עם המחק אשר פורסמה באחד מהפוסטים הראשונים שלי "הפרדוקס".

המשל לגבי הכוס עם הידית הולך כך. נניח שאתם הראשונים בעולם לחשוב על הרעיון של שילוב בין כוס וידית. עד לאותו המועד היה ידוע להשתמש בכוסות ללא ידיות ואתם הראשונים להציע את התוספת של הידית אל הכוס.

בשלב זה בשיחה אני מסביר ללקוח את החשיבות בביצוע חיפוש פטנטים בכדי לברר שאכן כך הדברים. ז"א האם אכן אף אחד לא חשב עוד קודם על רעיון זה לפניהם, עובדה שאם תתברר כנכונה תשלול את החידוש של הרעיון.

חיפוש פטנטים הוא אחד מהשירותים הניתנים ע"י המשרד, אולם עוד לפני שבוחרים לנקוט בחיפוש מקצועי אשר יש בו עלויות אני מעודד את הלקוחות לבצע בעצמם חיפוש אינטרנטי בכדי לבדוק אם הרעיון כבר ידוע.

אם תוצאות החיפוש יצביעו על כך שהרעיון ככל הנראה חדש, אזי השאלה הבאה שתתעורר היא האם שילוב זה לא היה מובן מאליו לבעל מקצוע מהתחום. ז"א, האם הצירוף של ידית אל הכוס מכילה התקדמות המצאתית אשר יכלה להצדיק פטנט.

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו עכשיו 052-5017356
כלל הפרויקטים | משרד איתן יפה לרישום פטנט

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם