יש לכם רעיון לסטארטאפ? המצאה מעניינת? חשבתם על רעיון ייחודי? פיתחתם מוצר חדשני או טכנולוגיה חדשה? הגעתם למקום הנכון. אתם חייבים להגן על הרעיונות והטכנולוגיות שלכם, על ידי רישום פטנט באופן רשמי. ריכזנו עבורכם את כל המידע אודות רישום ועריכת פטנטים, כדי שתוכלו להכיר את התהליך לעומק ולהכיר בחשיבותו. אל תפספסו את ההזדמנות, ובואו למנף את ההמצאות שלכם להצלחה עסקית.

עורך פטנטים | איתן יפה

רישום פטנט

רישום פטנטים יכול להיעשות במגוון רחב ואין סופי של תחומים ותעשיות. בין היתר, תחומים שבהם ההמצאות מתקבלות ונרשמות כפטנטים הם מכשור רפואי, מכניקה, מערכות משולבות מחשב ועוד. הרעיון המקורי והחדשני שלכם יוכל להפוך לעסק מצליח או לאקזיט הבא אם תשקיעו בו כראוי. רישום פטנט הוא הצ'אנס שאתם חייבים לתת לעצמכם כדי להצליח בגדול.

היתרונות ברישום פטנט

המטרה העיקרית ברישום פטנט היא שמירה על בלעדיות הרעיונות שלכם והגנה מפני יישום של הטכנולוגיה שהמצאתם על ידי גורם מתחרה. בנוסף, רישום פטנט יסייע לכם בפיתוח המוצר שלכם ובקידום המכירה שלו. רישום הפטנט הוא הצעד הראשון שיקדם את ההמצאה שלכם מהבסיס. קל יותר לגייס משקיעים לטכנולוגיה או למוצר שרשום כפטנט, ואף השווי של חברת הסטארטאפ עולה בעקבות רישום פטנט.

מה נחשב לפטנט?

כדי שמוצר, טכנולוגיה או רעיון יוכלו להירשם כפטנט הם צריכים לעמוד בשני קריטריונים מרכזיים. האחד, קריטריון החדשנות. ההמצאה צריכה להימצא כחדשה, ולא נרשמה קודם לכן. השני, הוא קריטריון הקדמה. ההמצאה צריכה להכיל התקדמות המצאתית ביחס לפרסום האחרון. הקריטריון השני הוא המרכזי והמשמעותי יותר, וסביבו סובב מנגנון הפטנטים.

שלבים ברישום פטנט 

רישום פטנט הוא תהליך שאורך כמה חודשים לכל היותר, וכולל בתוכו בדיקה מעמיקה שנעשית על ידי איש מקצוע. להלן השלבים בהגנה על המצאההשלב הראשון של עריכת פטנטים הוא החיפוש  שבוחן האם התפרסמה בעבר ההמצאה באופן פומבי. השלב השני הוא עריכת בקשה לפטנט, שכוללת התאמה להגשה בטריטוריות שבהם רוצים להגן על הבקשה. עריכת הבקשה נעשית על ידי עורך פטנטים מקצועי. השלב השלישי הוא קבלת הפטנט.

קבלת פטנט

לאחר הגשת הבקשה לפטנט, מתרחש תהליך של בחינת הבקשה לפטנט בטריטוריות שונות. כדי להגדיל את סיכויי הקבלה, כדאי להיעזר בשירותיו של עורך פטנט מומחה ובעל ניסיון בתחום. איתן יפה הוא עורך פטנטים שעומד בראשו של משרד שעוסק בתחום כבר שנים רבות. איתן יפה הוא בעל ניסיון בינלאומי ייחודי ובעל ידע וניסיון מעמיק במגוון טכנולוגיות.

לסיכום

אם יש לכם רעיון לסטארטאפ, אל תשמרו אותו במגירה. פנו לקבל ייעוץ מקצועי עבור עריכת פטנט והגישו בקשת רישום פטנט בהקדם. עורך פטנטים מומחה יוכל להגדיל משמעותית את סיכויי הקבלה. כמובן שההמצאה שלכם צריכה להיות חדשנית ולהכיל התקדמות המצאתית. אם שני הקריטריונים הללו קיימים, תנו למומחים לעשות עבורכם את העבודה עד לקבלת אישור הבקשה כפטנט. שיהיה בהצלחה ☺

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם