רישום סימני מסחר

רישום סימני מסחרלפני שנרחיב על כל הנושא של רישום סימן מסחרי, נגדיר מהו סימן מסחרי.
סימן מסחר זהו כלי שיווקי מרכזי בכל מה שקשור לעולם המסחר. הסימן המסחרי משייך את הסחורות או את המוצרים השונים לבעלים המקוריים שלהם. הוא גם מבדיל את המוצרים מהמתחרים שמייצרים גם כן את אותם המוצרים או השירותים.

איך נראה הסימן המסחרי?

סימן מסחרי הוא סימן שעשוי להיות מורכב ממספרים או אותיות. מדמויות או מאותות אחרים או אפילו שילוב של אותות, דמויות ועד מימדים שונים.
חשוב לשים לב כי קיים הבדל בין שם מסחרי לבין סימן מסחרי. מדובר בשתי דברים נפרדים. שם מסחרי זהו השם של החברה או השם של העסק והסימון המסחרי הוא מזהה את החברה כמקור לשירות או למוצר. במקרים רבים ההבחנה בין שני הדברים נעשית מטושטשת.
במקרים רבים בעל הסימן משקיע מאמצים רבים ומשאבים לצורך הסימון המסחרי כאשר הדין מעניק הגנה מלאה על השימוש הבלעדי לבעל הסימן והוא נתפס למעשה כקניין לכל דבר ועניין.

איך רושמים סימן מסחרי?

רשם סימני המסחר קובע את הפקודות ברישום נכון של סימני המסחר. הוא קובע כי על מנת לרשום את סימני המסחר ולקבל את ההגנה המלאה על המוצר, יש לפנות אל רשם סימני המסחר.
אך לפני הכול יש לבדוק במאגרי מידע שונים – כמו לדוגמא ב – 'מאגר סימני מסחר' או 'רשות הפטנטים' ולבדוק אם אין עדיין רישום דומה מהסוג הזה על מנת שההשקעה לא תהיה לחינם כאשר רק בשלב מאוחר ייוודע כי למעשה מדובר בסימן מסחרי שהוא כבר קיים.

דרגות ההגנה של הסימן המסחרי

לסימון המסחרי ישנם כמה וכמה דרגות של הגנה. מידת ההגנה אשר ניתנת לסימן הרשום עשויה להיקבע על פי מידת האופי אשר הוא מבחין במוניטין שהמוצר רכש.
סימן בעל אופי מבחין הוא למעשה סימן אשר אפשר לשייך אותו למקור כלשהו וזאת על ידי רכישה של משמעות משנית שהיא זו שתקשר את המוצר לבעליו.
כך לדוגמא, כולנו יודעים כי תנין הוא סוג מסוים של בעל חיים. אך יש לו גם משמעות משנית שהוא למעשה הסמל והמותג של חברת לקוסט.
סימן אשר רכש אופי מבחין וגם משמעות משנית במידה גבוהה, יוכל ליהנות מהגנה גבוהה יותר. כתוצאה מכך מידת הדמיון אשר נדרשת לצורך פסילת סימני המסחר האחרים אשר אלו הוגשו לרישום אחריו יהיה נמוך במידה משמעותית.
סימן מסחר שהוא כשיר לרישום אצל רשם סימני המסחר הינו סימון מסחר שהוא בעל אופי מבחין ברמה שהיא מספקת בהתאם לדין.
נוכל לסכם ולומר כי סימן מסחר הינו כלי מסחרי וכלי שיווקי חשוב ביותר והוא משמש כסימן זיהוי לעסק או למוצרים של העסק והוא אף יוצר את הבידול העסקי.
מוצר עם מוניטין דורש סימון ולהיפך – סימון הוא היוצר את המוניטין.

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו עכשיו 052-5017356
כלל הפרויקטים | משרד איתן יפה לרישום פטנט

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם