פשטות אינה מכשול לפטנט

פשטות אינה מכשול לפטנטבבואנו לבחון המצאה חדשה, חשוב לזכור שפשטותה של המצאה אינה מהווה בהכרח מכשול לקבלה של פטנט עבורה, ובפרט להצלחה עיסקית של מיזם המבוסס על ההמצאה.

החלטות ופסיקות

החלטה אשר נתנה עלידי רשות הפטנטים בישראל בעניין Hughes Aircraft לדוגמא ציינה ש: "ההתקדמות או הצעד ההמצאתי שנבחן לא חייבים להיות גדולים, פשטותה של האמצאה אינה בגדר מכשול לתקפות הפטנט". בפסיקות רבות ברוח זו אשר נתנו בארה"ב ניתן למצוא ציטוטים כגון:

"simplicity of itself does not negate invention", "the patent statute does not require that an invention be complex in order to be non-obvious", "It is incorrect to hold that an invention was obvious when made, simply because the invention is simple in nature".

דוגמא למיזם "פשוט"

לאחרונה נתקלתי בחברה בשם Truman's אשר מגלמת בעיני את מה שנאמר מעלה.  חברה זו פועלת בתחום חומרי הניקוי אשר על פניו לא נראה ככר פורה לחדשנות. אולם כאשר בוחנים את פעילות החברה מתגלה תמונה של חשיבה יצירתית הממחישה את המסר שפשטות אינה מכשול לחדשנות.

הם השכילו לבוא לשוק זה עם מוצר המפשט ומוזיל את הלוגיסטיקה הכרוכה בשינוע מיכלים ומים מהמפעל ללקוח.  במקום זאת, הם מספקים ללקוח קפסולות המכילות את חומרי הניקוי אשר אז הלקוח מתקין במיכל רב שימושי שמילא במים, ועם הברגת המתז למיכל חומרי הניקוי משתחררים מהקפסולה אל תוך המים.

המוצר לבד כך הם הבינו לא מהווה ערובה להצלחה, ולכן בנוסף הם מתמקדים על מתן שירות יעיל ומוקפד ללקוחות. מעבר לאתר מקוון שבו ניתן לרכוש  את המוצרים, הם מקיימים קשר קרוב עם הלקוחות בכדי לוודא שהמוצר עונה על ציפיתם וכך רוכשים מוניטין רב בעיני הלקוחות.

 

 

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו עכשיו 052-5017356
כלל הפרויקטים | משרד איתן יפה לרישום פטנט

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם