שלושה טיפים שיהפכו את הפטנט שלכם להצלחה

שלושה טיפים שיהפכו את הפטנט שלכם להצלחהשלושה טיפים שיהפכו את הפטנט שלכם להצלחה
היכולת לקחת רעיון מוצלח ולהפיק ממנו מוצר או תהליך ייצור שיש בהם חדשנות ותועלת של ממש עוברת דרך משרד הפטנטים. זאת משום שרעיון שאינו מוגדר על פי החוק כקניין רוחני השייך לאדם שהגה אותו הוא בעצם דבר שכל אחד יכול לגנוב, להעתיק או להשתמש בו ללא רשות. זו הסיבה בעטיה רישום הרעיון כפטנט הוא אחד השלבים הראשונים בתהליך הפיתוח שלו. עם זאת, כדי שבאמת תעשו את תהליך הרישום כמו שצריך ותזכו להצלחה, חשוב להקפיד לשים לב לשלושת הכללים הבאים:

1 השקיעו מאמץ בחיפוש אחר פטנטים קיימים ושמרו על ראש פתוח:

מי שמפר פטנט חושף את עצמו לתביעה כפולה: פעם אחת כדי למנוע ממנו להמשיך להפר את הפטנט ופעם שניה כדי לפצות את בעל הפטנט על הנזק שנגרם לו. כל זה טוב ויפה כאשר אתם בעלי הפטנט, אבל לשם כך אתם קודם כל צריכים לוודא שלא קיים כבר פטנט של מישהו אחר, אחרת אתם למעשה אלה שעלולים להיות המפרים.

אם כבר קיים פטנט אחר, אל תמהרו להרים ידיים. יתכן ששינוי בהגדרת הפטנט שלכם יוכל להיחשב כפטנט חדש לגמרי. כדאי לזכור גם שבמהלך תהליך הפיתוח יתכנו שינויים בפטנט עצמו, כגון בעיצוב, בחומרי הגלם או בטכנולוגיה בה נעשה שימוש, כך שעדכון הגדרת הפטנט יכול להשפיע גם על הרישום שלו.

2 הגישו בקשות לרישום פטנטים בכל מדינה שבה יש סיכוי ולו קלוש שיימצא בה קהל יעד:

חוקי קניין רוחני אינם זהים בכל מדינה בעולם, ולכן יש להגיש בקשה לרישום פטנט בכל מדינה בנפרד. אמנם כרוכות בכך עלויות מסוימות שעשויות להצטבר לסכומים משמעותיים, ולכן יש ממציאים שמוותרים על הגשת בקשה לרישום הפטנט במדינות מסוימות (למשל, פטנט להתפלת מי ים עשוי להיות לא רלוונטי במדינות ללא ים או עתירות מקורות מים מתוקים).

עם זאת, כדאי לזכור שבכל מדינה בה לא הוגשה בקשה לרישום פטנט, הרעיון בעצם חשוף לשימוש על ידי כל המעוניין בכך. לכן יש לשקול היטב את שני הצדדים: האם לוותר על הרישום ולחסוך את עלות האגרות וההיטלים המקומיים, או לוודא שהרעיון מוגן גם במדינות בהן קלוש הסיכוי שמישהו יגנוב אותו?

3 היעזרו ביועץ מקצועי ומנוסה

רישום פטנטים עשוי להיות תהליך מפרך, בפרט כאשר מדובר בפטנט שאיננו הראשון בתחומו ויש פטנטים דומים לו. גם באשר מדובר בהבדלים בתהליכי רישום במדינות שונות המצב עשוי להסתבך, ויש עוד שלל מהמורות ומכשולים בדרכו של רעיון להפוך למוצר שישנה את העולם.

הפתרון: ייעוץ של איש מקצוע מוסמך בתחום עריכת הפטנטים ורישומם. הוא זה שיכול ללוות אתכם בתהליך באופן אחראי ושקול, לייעץ באשר לאפשרויות העומדות בפניכם ולסייע בבחירת הדרך הנכונה ללכת בה. במקרה של רעיון מוצלח שיכול לשנות את חייכם וחיים של אחרים, שווה להיעזר באדם כזה.

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו עכשיו 052-5017356
כלל הפרויקטים | משרד איתן יפה לרישום פטנט

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם