5 פטנטים ישראלים ששינו את חיינו – איתן יפה

משרד פטנטים ישראלי5 פטנטים ישראלים ששינו את חיינו
ישראל הפכה להיות כבר מזמן אחת מהמעצמות הגדולות ביותר בעולם בכל הקשור לפטנטים והמצאות. זה לא סוד כי לא מעט מהממציאים הגדולים בעולם הם יהודים, וחלק לא קטן מהם גם ישראלי. נכון להיום ישראל במקום החמישי בעולם מבחינת כמות הפטנטים שמוגשים לנפש, מדובר על ירידה קטנה לעומת שנת 2000 בה ישראל דורגה בשיא במקום השלישי בעולם. אך לא משנה איך מסתכלים על זה מדובר על נתון מדהים, וכמעט בכל פעם שתבצעו חיפוש פטנט תגלו כי ישראלי חשב עליו.

אילו 5 פטנטים ישראלים שינו את חיינו?

  1. אחד מהפטנטים הגדולים ביותר בהיסטוריה שפותח על ידי חברה ישראלית זה כמובן הדיסק און קי. ללא ספק אחת מהגאוות הגדולות ביותר שלנו במדינה. הפטנט פותח על ידי חברת אם-סיסטמס הישראלית בראשות דב מורן. בעזרת הפטנט הזה ישראלים ואנשים אחרים מכל רחבי העולם יכולים לאחסן מידע ולהעבירו בקלות בין מחשבים ובין אמצעי טכנולוגיה אחרים.
  2. לדעת רבים הפטנט הישראלי החשוב ביותר בעולם נכון להיום הוא הסטנט. הסטנט הוא בעצם גליל זעיר אשר מוחדר אל גופו של מנותח בזמן צנתור ובעצם מסייע לזרימת הדם. הפטנט פותח על ידי חברת “מדינול” הישראלית. לא מעט אנשים נוהגים להגיד כי מדובר בפטנט הישראלי החשוב ביותר מכיוון שנכון להיום הפטנט הזה הציל מיליוני אנשים מכל רחבי העולם וגם בישראל כמובן.
  3. אחת מההמצאות הישראליות הראשונות שהופצו לכל רחבי העולם זה מנעול רב בריח. נכון להיום מדובר במנעול המוביל בעולם לנעילת דלתות ולאבטחה פיזית. אחת מהסיבות להיותו מנעול מפורסם בעולם זה שנכון להיום במרבית חברות התעופה משתמשים במנעול זה על מנת לנעול את דלתות המטוס. כך שככל הנראה תוכלו לפגוש במנעול הזה בלא מעט מקומות ברחבי הגלובוס.
  4. ההמצאה הבאה שנרצה לספר לכם עליה כבר לא נמצאת איתנו, אך ללא ספק מדובר על אחת מהפטנטים הישראליות ששינו את חיינו. תוכנת המסרים ICQ הייתה מתוכנות המסרים הראשונות בעולם, אחריה קמו עוד לא מעט מתחרות. תוכנת המסרים פותחה על ידי חברת מירבליס, והיא ללא ספק שינתה את האפשרות שלנו בעולם לשוחח עם אנשים בכל רגע נתון ובחינם כמובן.
  5. הפטנט האחרון שנרצה לספר לכם עליו זה דוד השמש. האם ידעתם כי דודי השמש הם בעצם המצאה ישראלית? מדובר על המצאה ששינתה את כל עולם המים החמים. אם בעבר היה קשה עד כמעט בלתי אפשרי להשיג מים חמים באופן זמין ופשוט, בזכות ההמצאה הזאת האפשרות הזאת הפכה להיות לפשוטה במיוחד.

החשיבות של הפטנטים הישראלים

הרשימה שהבאנו לפניכם היא רק רשימה קצרה של מאות, אם לא אלפים של פטנטים ישראלים שנמכרים היום במדינות רבות ברחבי העולם. הפטנטים הישראלים הפכו להיות חלק בלתי נפרד מהנוף בעולם, וכיום תתקשו מאוד שלא לשמוע כמעט בכל כנס שקשור בטכנולוגיה מחמאות על היצירתיות והמחשבה הישראלית. אומנם ביחס לשאר המדינות בעולם ישראל היא מדינה קטנה, אך כבר מזמן הפכנו להיות מעצמה טכנולוגית שממציאה פטנטים כמעט בכל שנה מחדש.
זוהי הסיבה שאם יש לכם רעיון טוב או מחשבה שאתם חושבים שיכולה להצליח, זה הזמן שלכם להוציא אותה החוצה. אף אחד מהפטנטים הישראלים הגדולים לא פרץ מיד לתודעה העולמית, כל אחד מהפטנטים הללו הגיע עם המון חשש ולא מעט סימני שאלה. בסופו של יום כל אחד מהם הפך להיות פטנט חשוב שמשתמשים בו עד עצם היום הזה.

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו עכשיו 052-5017356
כלל הפרויקטים | משרד איתן יפה לרישום פטנט

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם