העולם זקוק בדחיפות לפתרונות אנרגיה מתחדשת ובהתאם חוקרים רבים משקיעים ימים כלילות בפיתוח ומחקר. הרשויות עושות כל מאמץ לתמוך במחקרים ופועלות להיות הראשונות שמוציאות לפועל רעיונות מבריקים. אנרגיה מתחדשת הכרחית למתן מענה לצריכת האנרגיה שעולה ועולה באופן תמידי. עלינו למצוא בהקדם פתרון שיצליח להחליף את השימוש בנפט, גז ופחם. אין ספק שמדובר באחד האתגרים המשמעותיים ביותר. האחד שיצליח במשימה צפוי להביא לשינוי משמעותי ויש הטוענים שאף להציל את העולם.

כיצד מתבצע רישום פטנטים באנרגיה מתחדשת?

בדומה לרישום של פטנטים בתחומים אחרים גם רישום פטנטים באנרגיה מתחדשת דורש הגשת טפסים, בדיקות קפדניות, עמידה בקריטריונים והמתנה. יחד עם זאת, עורכי פטנטים מנוסים יודעים כיצד להציג את הנתונים בכדי לקבל עדיפות. קיימת אפשרות של רישום פטנטים באנרגיה מתחדשת במסלול מהיר על בסיס העדפה בניתנת ברוב המדינות המערביות לפטנטים ירוקים.

את תהליך הרישום כולו נתכנן נכון מבחינה אסטרטגית וכלכלית. השלב הראשון בכל רישום פטנטים באנרגיה מתחדשת יהיה סקירה יסודית של הפטנטים הקיימים ואלו שנמצאים בהליכי רישום. לא נרצה להשקיע משאבים בפיתוח פטנט שלא ניתן יהיה לרשום אותו בעתיד כקניין רוחני. אם קיים כבר פטנט דומה, לא תהיה אפשרות לרשום את הפטנט החדש. אחד הקריטריונים החשובים ביותר לרישום פטנט הוא דרישה לרוח של חדשנות. אם הפטנט אינו מחדש דבר ואינו מקדם את הענף, הוא לא יאושר.

רישום פטנטים באנרגיה מתחדשת בישראל?

אחד המשאבים הטבעיים המשמעותיים ביותר בישראל הוא אור השמש. חוקרים גילו שאפשר וכדאי להפיק אנרגיה מתחדשת באמצעות קליטה של קרני שמש. אם נשתמש רק ב-8% משטח הנגב בעבור אנרגיה מתחדשת נצליח לספק את צרכי החשמל של המדינה כולה עם קרני השמש. חוקרים רבים עמלים ממש ברגעים אלו על פיתוח פטנטים שיאפשרו שימוש נרחב, פשוט, נגיש וזול באנרגיית השמש.

יחד עם החוקרים הישראלים פועלים בתחום חוקרים בכירים מכל רחבי העולם. מאות פטנטים מתפרסמים בכל שנה בכתבי עת במטרה למצוא את הפתרון הטוב ביותר. יש לפטנטים בתחום האנרגיה המתחדשת ערך רב בשוק הישראלי והבינלאומי. הפטנטים מעוררים עניין בקרב משקיעים וחברות הייטק מובילות בארץ ובעולם. שימו לב, רישום פטנטים באנרגיה מתחדשת נדרש לטובת גיוס משקיעים. קל הרבה יותר לגייס משקיעים בעבור פטנט רשום בהשוואה לפטנט שלא הוגשה בעבורו בקשת רישום או שהבקשה נמצאת עדיין בבדיקה.

איך עורך פטנטים יכול לעזור?

בעלי פטנטים בכל רחבי העולם מסכימים שלא היו מצליחים להשלים את התהליך ללא ליווי מקצועי. עורך הפטנטים חוסך לכם טעויות של מתחילים, מייעץ, מכוון לקראת החלטות נכונות, מספק נתונים פיננסיים, מבצע חישובים ובעיקר, מנהל את ההתקשרות מול רשם הפטנטים. כל הטפסים הדרושים להגשת בקשת הרישום ימולאו בצורה מדויקת, מפורטת ונכונה. יש לעורך פטנטים עם ניסיון וקשרים מקצועיים את היכולת לקצר בעבורכם את התהליך ולהגדיל את סיכויי ההצלחה.

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם