פטנט רשום מאפשר לבעליו לקבוע מי רשאי להשתמש בו ומתי. הרישום הוא הליך ארוך ומורכב שדורש דיוק. אם אתם מעוניינים לקצר את הדרך ולייעל את התהליך פנו אל משרד רישום פטנטים. קיימת אופציה להליך מזורז אך לא כל הפטנטים אכן תואמים את התנאים של המסלול המהיר. אישור של פטנטים ירוקים דורש הגשת 'בקשה ירוקה' שמיועדת להמצאות בתחום איכות הסביבה. פטנטים ירוקים עוסקים בשיפור איכות המים, מחזור, הפחתת זיהום אוויר, אנרגיה חלופית, התחממות גלובלית, גזי חממה, חקלאות לא מזהמת ועוד. כיום כאשר רוב מדינות העולם מבקשות לפעול לצמצום הנזק הסביבתי, פטנטים ירוקים מטופלים במסלולים מהירים. כיום בתקופת הקורונה, ניתן להגיש בקשה לבחינה מהירה גם עבור המצאות הבאות להתמודד עם האתגרים שמציבה מגיפה זו.

רישום מהיר של פטנטים ירוקים

רשות הפטנטים בישראל ובמדינות  מערביות נוספות מודעת לנזק הסביבתי שגדל בכל יום. אנו נדרשים לפעול במהרה להגנה על הסביבה וצמצום של הזיהום. על כן, הרשויות מעודדות פיתוח של המצאות ירוקות. פטנטים ירוקים מקבלים עדיפות על פני פטנטים אחרים ומטופלים במסלולים מהירים. ממציאים שמגישים לאישור פטנט ירוק צפויים לקבל מענה מהיר יותר בהשוואה לממציא שהגיש פטנט טכנולוגי באותו המועד. על מנת ליהנות מטיפול בבקשה במסלול המהיר חשוב להסביר כיצד הפטנט מועיל לאיכות הסביבה.
זירוז רישום של פטנטים ירוקים מתאפשר בישראל, קנדה, יפן, בריטניה, ארה"ב, דרום קוריאה. חשוב להדגיש שהתהליך אינו זהה בכל המדינות הנ"ל. כל מדינה קובעת בעצמה קריטריונים לרישום ואישור פטנטים. כדאי להתייעץ עם עורך פטנטים מנוסה שמכיר היטב את חוקי הפטנטים במדינת היעד.

הגשת פטנטים ירוקים במסלול מהיר בישראל

ישראל שותפה למאמצים של שאר מדינות העולם להגנה על הסביבה וצמצום הפגיעה בסביבה תוך שמירה על אורח החיים המערבי. רשות  הפטנטים הונחתה לתת עדיפות לפטנטים ירוקים שעוסקים בשמירה על הסביבה. בדיקה ראשונית של פטנטים ירוקים מתבצעת בתוך 3 חודשים ממועד סיווגן. בכדי ליהנות מההליך המזורז על בעל הפטנט להגיש מכתב שמסביר את התרומה של ההמצאה לאיכות הסביבה. המכתב הכרחי לסיווג הבקשה כירוקה. טיפול מהיר בפטנטים ירוקים אינו כרוך בתשלום נוסף.

תנאים לרישום פטנטים

רישום המצאה כפטנט דורשת רוח של חדשנות והתקדמות המצאתית. על ההמצאה להיות בראש ובראשונה חדשה. פרסום פומבי של ההמצאה טרם הגשתה לאישור עלול לפגוע בזכויות של בעליה. אין לפרסם או לעשות שימוש עסקי או מסחרי בפטנט טרם הגשתו לרישום. התנאי השני לרישום פטנטים הוא רוח של קדמה. עליכם להוכיח שהפטנט אכן מקדם את הענף. 

במידה וההמצאה שלכם אכן עומדת בשני התנאים מהרו לפנות אל רשם הפטנטים ולהגיש בקשת רישום. הגנה על פטנטים ניתנת רק באמצעות רישום מסודר. פטנטים ירוקים מקבלים עדיפות ברישום כך שכדאי לפנות אל יועץ פטנטים מנוסה שמכיר היטב את התחום וניהל בהצלחה מספר רב של רישומי פטנטים. שימו לב שרישום פטנטים מכל הסוגים רלוונטי רק למדינה בה הפטנט נרשם.

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם