על המצאות חשוב להגן – מה העלות?

שיקול חשוב שיש לקחת בחשבון לפני כניסה לעריכה והגשה של בקשה לפטנט לגבי המצאה חדשה, זה העלויות הכרוכות בתהליך. את העלויות ניתן לחלק לכאלה שיחסית קל יותר לצפות מבחינת עלות ותזמון וכאלה אשר קשה יותר לצפות.

עלות החיפוש

את העלויות בתחילת התהליך יחסית קל יותר לצפות, והן כוללות את עלויות החיפוש (אשר ניתן לבצע לפני הכניסה לתהליך), עלות העריכה של הבקשה לפטנט (באם האינדיקציה מהחיפוש היא חיובית), ולזה יש להוסיף את אגרת ההגשה עבור הבקשה הראשונית שתוגש.

חשוב לדעת, שעלויות רישום פטנטים מגולמות במחיר.

שירותי עריכת הפטנטים הניתנים במשרד כוללים מתן הצעת מחיר הכוללת את שלושת המרכיבים הללו,  כך שלקוח שמתחיל את התהליך מקבל תמונה ברורה לגבי העלויות הצפויות בשלב הראשוני של העבודה.

הגשת הבקשה הראשונית מקנה שנה של "שקט" תחת אמנת פריז, עד אשר יש לקבל החלטות לגבי המדינות הנוספות שבהם יש עניין להגיש את הבקשה, תוך השענות לדין קדימה על תאריך הבכורה של ההגשה הראשונית.

הגשה של מספר בקשות לפטנט במדינות שונות לגבי אותה המצאה יוצרת "משפחה" של פטנטים המיועדים להגן בכמה טריטוריות על אותה ההמצאה.

עם התהוות "משפחה" מתחיל שלב מורכב יותר מבחינת צפי עלויות, מכיוון שבכל טריטוריה שבה הוגשה בקשה עומס העבודה השונה מכתיב מועד שונה וקשה לחיזוי להגעה לאירועים הכרוכים בעלות כגון דוחות בחינה וכדומה.  על זה יש להוסיף את אי הוודאות לגבי מורכבות הטיפול באירוע המגיע, כגון דוח בחינה, אשר מגביר את הקושי בצפי עלויות עתידיות.

הניסיון שנצבר במשרד בא לידי ביטוי, בין היתר, במנגנונים שגובשו בכדי להקטין את אי הוודאות – ובכך לאפשר מתן שירות הוגן ללקוחות.

איתן יפה עורך פטנטים זמן רב ובעל ניסיון עשיר. ניתן לפנות לייעוץ ראשוני ללא עלות ולהכרות בצורה פשוטה על ידי  לחיצה כאן! 

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו עכשיו 052-5017356
כלל הפרויקטים | משרד איתן יפה לרישום פטנט

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם