מהו אב טיפוס פטנט?

מהו אב טיפוס פטנט?

מהו אב טיפוס פטנט?כאשר אתם ניגשים לפתח המצאה חדשה עומדים לפניכם לא מעט אתגרים ומהמורות. החל מהשלב הראשוני של הגדרת הרעיון, דרך רישום פטנט בכדי לשמר לעצמכם את הזכויות על ההמצאה ולבסוף הוצאת ההמצאה לפועל על ידי יצור ושיווק שלה. אך אחד מהשלבים הראשונים שאתם מחויבים לבצע הוא בניית אב טיפוס לפטנט, כך תוכלו ליצור המחשה פיזית למוצר או לרעיון שלכם. בעזרתו של אב טיפוס תוכלו לגלות בעיות שונות או להבין מה תוכלו לשנות על מנת להפוך את ההמצאה לטובה ואפקטיבית יותר.

בניית אב טיפוס – איך עושים זאת?

כיום עומדות לרשותכם לא מעט אופציות שבאמצעותם תוכלו לבנות ולפתח אב טיפוס להמצאה שלכם. על מנת שתוכלו לבחור את הדרך האפקטיבית ביותר לבניית אב טיפוס תצטרכו לקחת בחשבון את מהות המוצר שלכם ואת התקציב שעומד לרשותכם לצורך יצירת אב טיפוס. לא פעם תידרשו לבנות מספר אבי טיפוס עד אשר תגיעו למצב שבו אתם מרוצים מהתפקוד של המוצר על כל המשתמע מכך. על מנת שתוכלו לבנות אב טיפוס ברמה הגבוהה ביותר עליכם לפנות לחברה אשר מתמחה בתחום על מנת שתוכל לייצר אב טיפוס שעונה בדיוק לצרכים שלכם.

מה המחיר של בניית אב טיפוס ומהם המדדים לתנודות במחיר?

המחיר של בניית אב טיפוס נע בתוך טווח רחב במיוחד, לכן קשה מאוד להעריך בצורה חד משמעית את העלות הסופית של ייצורו. יתרה מכך, אם לא תבצעו עריכת פטנט ברמה גבוהה ככל הנראה תצטרכו לבצע את הליך הייצור מספר פעמים עד אשר תגיעו למצב שבו אתם מרוצים מהתוצאה שקיבלתם. העלות של בניית אב טיפוס יכולה להתחיל ממאות שקלים ויכולה להסתכם גם בעשרות אלפי שקלים. נכון להיום הדרך הזולה והכדאית ביותר לבניית אב טיפוס היא על ידי הדפסה תלת ממדית.

אתם בטח שואלים את עצמכם מהם הקריטריונים שיכולים לעלות או להוריד את העלות של בניית אב טיפוס? אז החלטנו לרכז עבורכם את כל האלמנטים שיכולים להשפיע על המחיר – לטובה או לרעה. ראשית השיטה שבה תבחרו לייצר את אותו אב טיפוס תשפיע על העלות מן הסתם, כיום ישנו מבחר ענק של אפשרויות ייצור חלקן זולות וחלקן יקרות. בנוסף התחום שאליו שייך המוצר שלכם עשוי להשפיע בצורה משמעותית על העלות הסופית, כאשר ישנם תחומים שבהם לא נדרשת עבודה מרובה לייצור אב טיפוס וישנם תחומים שבהם העבודה על ייצור אב טיפוס תיקח זמן רב ותגזול לא מעט משאבים. לבסוף גם לדרישות שלכם יש השפעה על המחיר, שכן ככל שתידרשו יותר דברים כך העבודה תיקח יותר זמן.

מהם השלבים לבניית אב טיפוס?

השלב הראשון בבניית אב טיפוס הוא כמובן להבין את הרעיון של המוצר שלכם בצורה מלאה. עליכם לרדת לרזולוציות הקטנות ביותר, ולתכנן בצורה מדויקת מה צריך לעשות על מנת לבנות את המוצר הסופי. אל תפסחו על אף פרט, מכיוון שבסופו של דבר זה יכול לעשות את ההבדל בין הצלחה לבין כישלון.

השלב הבא יהיה הייצור של אב הטיפוס, חשוב לציין כי ייצור אב טיפוס הינו זהה להליך הייצור של המוצר עצמו. המטרה כמובן היא לספק לכם תמונת מצב אמיתית לעלויות ולכל האלמנטים שנדרשים על מנת לייצר עבורכם את המוצר הסופי.

לבסוף לאחר שהאב טיפוס יהיה מוכן ניתן יהיה לעשות תהליכי אופטימיזציה כאלה ואחרים, כאשר המטרה כמובן היא לחסוך בעלויות וליצור את המוצר הטוב והאפקטיבי ביותר – כמובן שהכול מגיע בהתאם למסקנות מתהליך הייצור עצמו.

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו עכשיו 052-5017356
כלל הפרויקטים | משרד איתן יפה לרישום פטנט

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם