למה כדאי לכם לרשום פטנט?

אנו חיים במדינה רווית ממציאים ויזמים שחלק לא מבוטל מן הכלכלה המניעה אותה נוצר אודות לרעיונות פורצי דרך של אנשים מוכשרים אשר קידמו ופיתחו את הרעיונות שלהם לכדי מוצרים ופתרונות חדשניים. חלק מרכזי מכל מסע של יזם הוא ההיבט המשפטי והגנה נכונה על הפיתוחים והרעיונות שהוא פיתח אשר תאפשר לו ליהנות מפירות החדשנות וההמצאות שלו.  הגנה היא מושג נרחב אך כאשר אנו עוסקים בהגנה על רעיונות ומוצרים חדשניים, רישום פטנט הוא ללא ספק אחד מאבני היסוד החשובים ביותר בשמירה על הרעיון שלכם.

באמצעות רישום הפטנט, תוכלו להבטיח את ההכנסות הכספיות שלכם ל20 שנים  במידה שתפתחו את הרעיון או תמכרו אותו (בפועל פחות מ20 שנים משום שה20 שנים נספרים החל מיום הגשת הבקשה) , ולהבטיח את כך שלא ישכפלו או יעתיקו את הרעיון שלכם. באופן כללי, ניתן להניח שרישום פטנט יכול להעניק לכם שקט נפשי ארוך טווח , שהתבטא בעיקר בכך שלא תאלצו להתעסק עם העתקות פוטנציאליות או איומים שונים על הרעיון שלכם ותוכלו להתרכז בפיתוחו.

שאלות פופלריות על רישום פטנטים

איך ניתן לרשום פטנט?

ישנם שלושה שלבים מרכזיים בכל תהליך רישום פטנט :

  • בדיקה ראשונית- בדיקת רקע היא תנאי הכרחי מאוד שבלעדיו לא ניתן להתניע את תהליך רישום הפטנט. בשלב זה עליכם לבדוק בצורה יסודית , מקצועית ורוחבית האם קיים רעיון , פתרון או מוצר דומה למה שאתם חשבתם עליו, מומלץ לבצע את הבדיקה באמצעות איש מקצוע שיודע כיצד לאתר בטכניקות מתקדמות את העניין ובכך תוכלו לחסוך כספים עתידיים.
  • הכנה להגשת הבקשה- לאחר שווידאתם שאין מוצר או פתרון דומה, הגיע הזמן להכין את הבקשה לרישום הפטנט. עליכם להכין (רצוי בליווי של איש מקצוע או חברה מקצועית) שרטוטים, תיאורים ואת כל המסמכים הדרושים אשר מסבירים את הרעיון שלכם בצורה המפורטת ביותר.
  • הגשת הבקשה והמתנה לאישור- לאחר שהכנתם את כל המסמכים הדרושים, הגיע הזמן להגיש את הבקשה ולהמתין לתהליך האישור שעלול לקחת בין שנתיים לארבע שנים בממוצע. בזמן זה אין לכם הגנה משפטית ולכן מומלץ להיות זהירים וסודיים ככל האפשר.

באילו תחומים תוכלו לרשום פטנט?

רשמי הפטנטים בארץ ובעולם מאפשרים לכם לרשום המצאות, רעיונות ופתרונות טכנולוגיים שונים לכדי פטנטים. תוכלו לרשום את הרעיון החדשני שלכם לכדי פטנט בתחומים רבים לרבות מדעים, חקלאות, תעשיה ,רפואה וניתן להגיד בזהירות שניתן לרשום המצאה לכדי פטנט כמעט בכל תחום.

איך כדאי לבחור עורך פטנטים?

ישנם מספר מצומצם של עורכי פטנטים מומחים בתחןם אשר באמת חיים ונושמים את התחום. מומלץ לבחור באיש מקצוע איכותי, אמין ובעל ניסיון ומוניטין מתאימים. בדקו המלצות ואל תפחדו לשאול כל שאלה אשר עולה בראשכם. מומלץ לבחור באיש מקצוע אשר באמת מתמקצע בתחום ואינו מציע את השירות כ"שירות צדדי".

לסיכום,

רישום פטנטים הוא תהליך הכרחי וחשוב מאוד בכל פעילות עסקית הנוגעת לחדשנות טכנולוגית או רעיונית. מומלץ להסתייע באיש מקצוע אמין שילווה אתכם בתהליך ויאפשר לכם להתרכז בפיתוח המוצר בביטחון ולא להשקיע משאבים מיותרים בהגנה משפטית על ראשוניות הרעיון שלכם.

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו עכשיו 052-5017356
כלל הפרויקטים | משרד איתן יפה לרישום פטנט

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם