פטנטים עוסקים בענין של קנין רוחני, המונח באנגלית הוא Intellectual Property. תחת קנין רוחני אפשר למצוא סוגים שונים של קנין רוחני:

copyright- זה מנגנון משפטי שמהווה הגנה על יצירות.

trademarks  – זה דרך להגן על מוצרים שנמכרים

design  – הגנה על צורה ועיצוב מסחריים של חפצים לדוגמא בתחום האופנה וגם חפצים תעשייתים

ופטנטים שנוגעים לתהליכים טכנולגים שניתן להגן עליהם.

ההכשרה של עורך פטנטים מאפשרת הגנה על סימני מסחר, פטנטים ועיצוב. 

בדוגמא הבאה אמחיש איך ניתן ליישם את שלוש הדיסיפלינות הללו על חפץ מסוים. דמיינו שנכנס אליי למשרד לקוח ואומר אני הגיתי את הבקבוק הזה ואני רוצה להגן עליו. מה שאני יכול להציע בוא נבחן הגנה של עיצוב בהנחה שהעיצוב הוא ייחדוי ומקורי אז ניתן להגן על הצורה של החפץ.

הגנה של עיצוב או מדגם היא ספציפית. לכן אם מישהו סוטה מהקווים האלו ונותן קווים שונים מהמדגם הוא יחרוג מההפרה של העיצוב הזה. 

 

 

אותו לקוח אומר אני קורא לבקבוק שעיצבתי Star Drink, אז ניתן לבחון הגנה של סימן מסחר.  אפשר לרשום אותו וכך למנוע מאחרים לרכוב על המוניטין של המוצר שלך.

 

אותו לקוח גם מסביר שהחריץ באמצע הבקבוק נועד לקליפס שבא עם הבקבוק זה יכול לעלות אפשרות להגנה פטנטית על המוצר, על השילוב של הבקבוק עם החריץ והקלפיס בהנחה שהרעיון חדש, מקורי ואין לו פרסומים דומים.

כמו כן אומר הלקוח שהחריץ הזה גם מאוד טוב בתהליך הייצור, לדוגמא משמש כתחנת עגינה לרובוט שיודע להסיא את הבקבוק בתוך קו הייצור. וזה גם יכול לפתוח הגנה על שיטה של ייצור שאחד המרכיבים שלה זה אותו חריץ.

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

צרו איתנו קשר

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם