על מה אפשר לקבל פטנט

על מה אפשר לקבל פטנטתוצרים הנובעים מתהליך מחשבתי של האדם' זו ההגדרה העומדת מאחורי המונח "קניין רוחני". ישנם סוגים שונים של "קניין רוחני", כאשר המנגנון הפטנטי נועד להגן על המצאות שהם בעיקרם מוצר או תהליך טכנולוגי תעשייתי.

מוצרים תעשייתיים

דוגמא מובהקת למוצר אשר מתאים להגנה של פטנט הוא כאמור מוצר תעשייתי טכנולוגי אשר ממציא או חברה עומדים להוציא לשוק. חשוב כמובן שבקשה לפטנט תוגש לגבי ההמצאה לפני שהיא נחשפת בכדי לא לפגום באפשרות להגן על ההמצאה. מוצרים כשירי הגנה פטנטית יכולים להיות מורכבים אולם גם פשטות ההמצאה אינה מהווה מכשול (כפי שדובר בפוסט קודם)

משחקים

ה"מוצר" שעליו בוחנים הגנה פטנטית לא חייב להיות המוצר הסטנדרטי עליו לרוב חושבים, הוא יכל להיות לדוגמא משחק, כלי עזר לימודי או כל התקן אחר אשר מכיל פונקציונאליות חדשה ומקורית.  משחקים חינוכיים (דידקטיים) גם יכולים להיות מתאימים להגנה של פטנט אם מכילים פונקציונאליות חדשה ומקורית.

אפליקציות/תוכנה

אפליקציה אשר נועדה להיות מיושמת על מכשיר נייד גם יכולה להיות מוגנת על ידי פטנט. ארה"ב היא הטריטוריה המובילה באפשרות למתן הגנה פטנטית עבור המצאות מבוססות תוכנה, כאשר גם בארה"ב ובפרט עבור שאר מדינות העולם חשוב שההמצאה תכיל קשר לעולם הפיזי הממשי בכדי להגדיל את הכשירות להגנה פטנטית.

 

 

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו עכשיו 052-5017356
כלל הפרויקטים | משרד איתן יפה לרישום פטנט

חיפוש פטנט | רישום פטנט | ניהול תיק פטנטים

ייעוץ ראשוני

השאירו פרטים
ואחזור אליכם בהקדם